Kontrola akumulatorów

Pomiary akumulatorów określające ich stopień zużycia...
Urządzenie do sprawdzania stanu akumulatora

Akumulator w samochodzie

O obecności akumulatora w samochodzie kierowcy zwykle przypominają sobie w mroźny, zimowy poranek podczas bezskutecznej próby uruchomienia pojazdu. Niejednokrotnie okazuje się, że jeszcze niedawno w pełni sprawny akumulator, w pierwszym mroźnym dniu odmawia posłuszeństwa.

Skutkuje to wieloma problemami związanymi z koniecznością uruchomienia pojazdu "na kable" oraz natychmiastową wymianą akumulatora na nowy, co często znacznie narusza budżet domowy.

Test sprawności akumulatora

W naszym warsztacie, przy wykorzystaniu profesjonalnego urządzenia marki Magneti Marelli proponujemy Państwu szybki i wiarygodny test stanu akumulatora zamontowanego w Państwa samochodzie.

Urządzenie pozwala na kontrolę akumulatorów 6V i 12V, umożliwiając pomiar napięcia, prądu rozruchowego oraz ogólną diagnozę stanu akumulatora. Potwierdzeniem wykonania testu jest wydruk, na którym znajdują się zmierzone wartości oraz szacunkowy stopień zużycia akumulatora. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie zadbanie o stan akumulatora, a w przypadku gdy jego cykl życia dobiega końca - odpowiednio wcześnie zaplanowanie zakupu nowego.